Стоматолошка компанија YAYIDA специјализирана за производство на делови за големи и брзини на забите.

Јазик
ПРОИЗВОДИ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Специјализирано за стоматолошки рачни работи со голема брзина и мала брзина.

Yayida Стоматолошка мини глава притисни копче Единствена вода спреј со голема брзина на ракчиња за деца. Рајд-Муам4
Yayida Стоматолошка мини глава притисни копче Единствена вода спреј со голема брзина на ракчиња за деца. Рајд-Муам4
描述:1. Висококвалитетен керамички лежиште, мазна ротација, низок шум и долг животен век.3. Мини глава, лесна за работа, висока сила на сечење.2. Може да биде 134 ℃ автоклавирана.3.Мини главата обезбедува пофлексибилно работење4.Ертирани со професионални кратки дијаманти за детски заби5.8.9mm извонредната минијатурна глава остава многу пофлексибилен и поголем оперативен простор во усната шуплина на децата.6. Современа насока на рационализирање, со елегантен и атрактивен изглед.7. Извонредно барање за означување, технологија и материјали.8. Удобна рачка. Испрати-доказ, удобно за одржување и лесно чистење.9. Лесно менување на кертриџот
视频 2021-02-24 16:33:22
视频 2021-02-24 16:33:22
视频 2021-02-24 16:33:22.Производот има удобен и безбеден дизајн на отворање на вентилација што овозможува да се надува и да се надува на лесен начин.
YAYIDA Стоматолошко колоритно копче со три копчиња спреј Предводена голема рачна брзина со систем за чиста глава. AYD-TLCM4-12
YAYIDA Стоматолошко колоритно копче со три копчиња спреј Предводена голема рачна брзина со систем за чиста глава. AYD-TLCM4-12
1,5 боја за избор (златна, виолетова, сина, розова, црна)2. Удобна рачка, отпорна на слајд, лесна за чистење.3. Брус на забен рачен материјал лесно се менуваше со притискање на копчето.4. Нудат подобар удар и агол, подобрување на вашата ефикасност.5. Автоматски, Погоден за дезинфекција на висока температура на пареа на 134 степени, во согласност со современите клинички услови.
YAYIDA Dental LED рачно овозможува вистинска боја, анти-отсјај и еднообразно осветлување на целата уста / копче за притискање на тројно прскање за ладење.
YAYIDA Dental LED рачно овозможува вистинска боја, анти-отсјај и еднообразно осветлување на целата уста / копче за притискање на тројно прскање за ладење.
1. Касета за отворање,2. Систем за притискање на копчињата, лесен за промена на дупчење.3. Голема моќност со совршен сооднос на големината на главата и перформансите.4. Функција против повлекување избегнувајќи вкрстена инфекција.5. 3 спреј за вода, подобра атомикација.6. 2 дупки / 4 дупки на располагање, универзална за глобалната стоматолошка единица.7. Керамичко лежиште.8. Вграден генератор, ЛЕР извор на светлина, природно светло.
Нашата услуга

Компанијата YAYIDA има еден страствен тим на продажба и услуга по продажба. Во исто време, снабдете едношалтерски шопинг.

Компанијата инсистира на
  „Прво квалитет, прво услуга“. Инсистирајте на увезени суровини, алати, уреди и мерење, за да се обидеме најдобро да ги натераме нашите производи да се приближат до најдобрите квалитетни исти производи во светот.


Компанијата спроведува производство на ISO13485, инсистира на производство на повеќе меѓународни производи. И ние обезбедуваме OEM / ODM услуга.

 • Нашиот дизајн

  Покрај нашата совршеност за деловните активности на ОДМ.

 • Искусен

  Ние веќе испраќаме стотици наши производи до.

 • Продуктивноста

  Строго систем за контрола на квалитетот на производот.

 • Обезбедување на квалитет

  Секој проект на кој работиме се проверува за осигурување на квалитетот.

 • 2006 година
  Основање на компанија
 • 100+
  Персонал на компанијата
 • ОЕМ
  ОЕМ сопствени решенија
Стоматолошка компанија YAYIDA специјализирана за забни рачни производи со голема брзина и мала брзина, истражување и развој на нови релативни делови и производи за заби.

Компанијата YAYIDA има различни модели NomuRADS машина од Јапонија, може да ги задоволи различните услуги за прецизно обработка на клиентите. За специјалните производи на клиентите, ние инсистираме на тоа да нема јавно и да нема продажба на други клиенти, за да бидеме доверливо претпријатие.
 


Ние го сакаме животот и ја сакаме стоматолошката индустрија. Се надеваме дека нашите стоматолошки производи можат полесно да ја остварат надежта на лекарите и на пациентите - - Овозможете здрави заби.

Компанијата спроведува производство на ISO13485, инсистира на производство на повеќе меѓународни производи.

Стоматолошки диоди LED со голема брзина AYD-SLCM4
Стоматолошки диоди LED со голема брзина AYD-SLCM4
Нашите пријатели доаѓаат во посета на нашата фабрика и сакаат да направат нарачка за рачни рачни предмети со голема брзина и нарачка за рачни работи со мала брзина. Тие се задоволни со нашиот стоматолошки рачен раб и нашата услуга. Сигурни сме дека тоа ќе трае долго време. Задоволството на клиентот ќе стане наша мотивација, ќе продолжиме да го подобруваме квалитетот и услугата.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Ако имате повеќе прашања, пишете ни
Име
Телефон
Е-пошта
име на компанија
содржина